СВЕЧАНОСТ ПОВОДОМ ШКОЛСКЕ СЛАВЕ СВЕТОГ САВЕ

И ове године је поводом  школске славе Светог Саве у холу зграде средњих школа одржана свечаност у којој су учествовали ученици три школе: Гимназије „Бранко Радичевић“, Економско – трговинске „Вук Караџић“ и Tехничке школе.

Приредби су присуствовали поред професора и ученика и свештеници који су после отпеване „Химне Светом Сави“ благословили жито, колач и школу.

Ученици су за овај изузетно важан дан заједно са својим професорима српског језика и књижевности припремили текстове који нас подсећају колико је лик и дело Светог Саве важан за културни развој наше земље. Изговорени су текстови Матије Бећковића, песме Јована Дучића и Милана Ракића који нас упућују на чување српског језика, културе, али и традиције и историје без које не бисмо ни постојали. Поред овога, изведен је и кратак драмски текст у коме се Свети Сава појављује у лику помиритеља и, наравно, хор је све ово заокружио својим звонким и изузетно пријатним гласовима.

После приредбе, присутни су позвани на послужење где су размењeни  позитивни утисци и упућени комплименти учесницима.

Дуња Гајин