ОДРЖАНА ТРИБИНА “ПРЕВЕНЦИЈА НАСИЉА, ПОСЕБНИ РИЗИЦИ И МЕРЕ ЗАШТИТЕ КАО И РЕАГОВАЊЕ У СЛУЧАЈУ КАДА СЕ НАСИЉЕ ДЕСИ“

У среду, 13.децембра 2017. године са почетком у 17,00 часова у основној школи „Симеон Араницки“ одржана је трибина на тему “ ПРЕВЕНЦИЈА НАСИЉА, ПОСЕБНИ РИЗИЦИ И МЕРЕ ЗАШТИТЕ КАО И РЕАГОВАЊЕ У СЛУЧАЈУ КАДА СЕ НАСИЉЕ ДЕСИ“.

На трибини је учествовала просветна саветница Школске управе Нови Сад, Златица Јовић као и представници Центра за социјални рад, ПУ Стара Пазова и  Дома здравља.

Након представљања  активности Тима за заштиту ученика од насиља  ове школе, просветна саветница Златица Јовић је говорила о законској  регулативи и заштити деце и ученика од насиља, злостављања и занемаривања. Потом су учесници трибине одговарали на претходно прикупљена питања  родитеља.

Размењена су мишљења, искуства, добијени савети и препоруке са позивом на Законске одредбе.

Трибини су из наше школе присуствовали чланови Тима за заштиту ученика од насиља Славица Стошић, координатор, Виолета Евић, Јасна Опачић и Снежана Инђић.

Тим за заштиту ученика од насиља