62. МЕЂУНАРОДНИ БЕОГРАДСКИ САЈАМ КЊИГА

У календару културних дешавања југоисточне Европе централно место крајем октобра већ деценијама припада Међународном београдском сајму књига. Ова регионално највећа манифестација посвећена књизи бави се промоцијом књижевног стваралаштва и образовања, културном разменом са иностранством и покретањем актуелних књижевних и друштвених питања.

Професори и преко 100 ученика наше школе посетило је овогодишњи Сајам књига 26. октобра 2017. Издавачи су за тај школски дан припремили садржајан програм и додатне попусте за школарце, професоре и библиотекаре.

У фокусу овегодишњег сајма је била савремена књижевност на немачком језику. Заједничким наступом – 4 земље, 1 језик – представила се Немачка, Аустрија, Швајцарска и Лихенштајн. Представљено је око хиљаду књига савремених аутора, премијерно чак 350 наслова.

Сајам књига свакако је прилика да се још једном сви подсетимо истинских вредности и књизи дамо значај који завређује. Кажу да је кључ у књигама, али треба пронаћи и праве књиге и праве кључеве.