БРАНИСЛАВА СИМАНИЋ, ДИРЕКТОР СЕКТОРА ПРЕДУЗЕТНИШТВА У ПРИВРЕДНОЈ КОМОРИ СРБИЈЕ ПОСЕТИЛА НАШУ ШКОЛУ

Гимназија „Бранко Радичевић“ и ове школске године спроводи активности каријерног вођења и саветовања. У овој области наша школа је у протеклом периоду добила значајне награде и признања на националном нивоу, а достигнут квалитет намеравамо у овој школској години да још више унапредимо.

Тим поводом је Гимназију посетила Бранислава Симанић, директор Сектора предузетништва у Привредној комори Србије. Координатор Тима за КВиС Људмила Ракочевић је упознала Браниславу Симанић  са радом Тима, са пројектима у којима учествујемо, акцијама које спроводимо и мрежом екстерне подршке који  смо створили у претходном периоду.

Без обзира што смо гимназија  општег сме и немамо стручну праксу, водимо рачуна о предузетничком васпитању свих ђака, а они редовно учествују у школама предузетништва, обукама за почетнике у бизнису… Гошћа наше Гимназије је истакла значај омладинског предузетништва,  повезивање света рада и школе, подстицање младих да стварају и пласирају бизнис идеје, у чему школе имају велику улогу.

Наша Гимназија ће с обзиром на досадашње резултате   у каријерном вођењу и  саветовању  од  Привредне коморе Србије убудуће добијати  организациону и стручну подршку.   Бранислава Симанић је предложила неколико активности које бисмо уз помоћ и у оквиру програма које спорводи Привредна коморе могли ускоро да реализујемо, што смо радо прихватили.

Захваљујемо се Бранислави Симанић на посети, на одвојеном времену и  интересовању које је показала за активности каријерног вођења и саветовања  у нашој Гимназији. Овај сусрет нам је донео много информација о активностима Привредне коморе Србије из области предузетништва, посебно омладинског предузетништва, што је драгоцено за све запослене у школи и за све наше ученике.

Састанку са Браниславом Симанић  су присуствовали чланови Тима за КВиС Снежана Инђић, педагог школе, Снежана Вујачић, психолог и Људмила Ракочевић, професор филозофије и координатор Тима.

Директорка Симанић је на крају упутила позив коодинатору нашег Тима да присусутвује међународној научној конференцији „Запошљавање, образовање и предузетништво“ које ће се одржати у Београду.

Тим за каријерно вођење и саветовање