НОВО У НАШОЈ ШКОЛИ-ИНТЕРАКТИВНЕ ТАБЛЕ -ПРОФЕСОРИ НА ОБУЦИ О УПОТРЕБИ СОФТВЕРА ЗА ИНТЕРАКТИВНУ НАСТАВУ

Гимназија „Бранко Радичевић“ има неколико савремених кабинета и учионица. У две учионице су постављени системи  интерактивних табли. Школа је недавно купила и најсавременији софтвер па је од ове школске године могуће изводити наставу на овај начин. Коришћење интерактивних садржаја модернизује наставу, визуелизује и најапстрактније појмове из науке, филозофије и уметности  и додатно мотивише ученике.

Професори наше школе су заинтересовани за коришћење интерактивнсих табли. Организована је обука, којој је присуствовао 21 професор и директор Мирослав Опавски.

Обуку је држао Душан Бурсаћ из Новог Сада.

Професори  српског језика и књижевности, енглеског, немачког и руског језика, филозофије, историје, физике, математике, рачунарства, ликовне културе после ове обуке  крећу са креирањем наставног садржаја који ће бити представљен преко интерактивне табле. Очекујемо активно укључивање ученика и  занимљиве часове.

Модерне технологије ће тако бити у функцији учења.