СЕРГЕЈ САВИЋ НА ЛЕТЊЕМ СЕМИНАРУ У ИСТРАЖИВАЧКОЈ СТАНИЦИ ПЕТНИЦА – ИСТОРИЈА

Летњи семинар историје у Истраживачкој Станици Петница, и ове године је имао једног учесника из наше школе. Из Гимназије „Бранко Радичевић“  семинару је приступио Сергеј Савић, ученик 3а. Сергеј је већ неколико пута био у Петници. Овај његов боравак је био другачији. Полазници су сада имали прилике да осим рада у истраживачкој станици, обилазе Ваљево и околину. Са осталим „петничарима“ обишао је Музеј града Ваљева, Ваљевску гимназију, зграду Архива која је у време Првог светског рата била болница, многе споменике, Тешњар…“Клио и њено рухо“ је назив пројекта на којем је Сергеј радио са својим вршњацима и менторима.

Гимназија „Бранко Радичевић“ већ деценијама има ученике који учествују у раду Истраживачке станице  Петница у многих дисциплина (астрономија, лингвистика, биохемија,антроплогија…) Неки од њих су наставили са радом у Петници  као студенти основних и мастер студија. Сергеј,  један од њих, његово учешће на летнњем семинару из историје је само потврда да се посвећеност некој дисциплини вреднује и на овај начин. Честитамо Сергеју на томе. Желимо му да и убудуће истражује у овој области, буде успешан у Петници.