КОНФЕРЕНЦИЈА О НАСТАВИ ПРОГРАМИРАЊА У СРЕДЊОЈ ШКОЛИ

Пред почетак школске године у Медицинској школи на Звездари, у Београду организована је конференција „Настава програмирања у средњој школи 2017.“.

Како би се поред недостатка одговарајуће литературе на српском језику и адекватних обука наставника ова настава реализовала квалитетно и у складу са наставним програмом, Министарство просвете, науке и технолошког развоја и фондација Петља организовали су једнодневну конференцију за наставнике гимназија и средњих стручних школа који предају рачунарство и информатику, односно програмирање како би добили потребне инструкције за реализацију наставе.

Циљ је унапређивања наставе програмирања у средњим школама у Републици Србији и боља припремљености ученика за наставак школовања из области рачунарства.

Водитељ конференције била је Снежана Марковић, сaветник министра просвете, науке и технолошког развоја за информационо комуникационе технологије.

На конференцији су прво представљени материјали за Рачунарство и информатику за I, II и III разред и припрема за такмичење: Збирка алгоритамских задатака, а после подне је организован одлазак до Научно-технолошког парка Београд на Звездари.

Нашу Гимназију је на овој конференцији представљала Весна Смуђа, професор рачунарства и информатике.