ОПШТИНА НАГРАДИЛА ЂАКЕ СТАРОПАЗОВАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ ЗА ПОСТИГНУТЕ УСПЕХЕ

Као и сваке године, традиционално крајем августа, старопазовачка општина наградила је најуспешније ученике свих основних и средњих школа. Награђени су појединачни и екипни успеси на међународним, републичким и окружним такмичењима, носиоци Вукове дипломе, ментори и запослени у предшколским установама, а награде им је на свечаности уручио заменик председника Општине Стара Пазова Милан Беара.

 

Награђена је Катарина Костић, ученица генерације, као и 15 ученика који су носиоци Вукове дипломе: Ненад Бошњак, Тамара Вуковић, Стефан Кандић, Стефан Мачак, Анђела Миљевић, Јована Суботић, Тамара Ковачевић, Сандра Ковачевић, Стефан Савић, Јована Милаш, Филип Станојевић, Филип Табаковић, Нина Чортан, Илија Кнежевић и Милица Павковић.

 

Награду је примило и 24 ученика који су освојили једно од прва три места на републичким такмичењима или прво место на окружном такмичењу то:

  1. Дејан Станчевић за освојено прво место на Републичком такмичењу из астрономије
  2. Моника Бабик за освојено 1. место на Републичком такмичењу из словачког језика
  3. Ђорђе Тешановић за освојено 1. место на Републичком такмичењу из каратеа
  4. Катарина Костић за освојено 2. место на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе у Тршићу
  5. Дејан Станчевић за освојено 2. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  6. Игор Миросављевић за освојено 2. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  7. Јелена Девић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  8. Александар Киковић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  9. Иван Мештровић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  10. Сара Опачић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  11. Маја Живановић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  12. Бојана Рувидић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  13. Сергеј Савић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  14. Јована Њежић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  15. Теодора Суботић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  16. Андрај Опачић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  17. Невена Бурсаћ за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  18. Магдалена Стевановић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  19. Иван Раич за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  20. Јована Милаш за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  21. Теодора Тукелић за освојено 3. место на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености – Дабар
  22. Игор Миросављевић за освојено 3. место на Републичком такмичењу из историје
  23. Анђела Мрђа за освојено 1. место на Окружном такмичењу из биологије
  24. Олег Турчан за освојено 1. место на Окружном такмичењу из стоног тениса

 

Наши ученици су показали колико су им итересовања различита и колико су успешни на различитим пољима. Као и сваке године, остварен је изузетан успех на такмичењу из српског језика и језичке културе, затим из биологије, као и на Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености.  Иако се у нашој школи не изучава астрономија као посебан предмет, наш ученик је на самом врху у тој области. Такође, не заостаје се ни у спортским такмичењима, па тако имамо шампиона у каратеу на републичком нивоу и шампиона у стоном тенису на окружном нивоу.

Наши ученици су награђени и за постигнуте успехе у екипним такмичењима.

За освојено 1. место у стрељаштву (Антонина Пекић, Марија Коларевић и Ивана Марић) и у одбојци (Вероника Ђокић, Лара Барнак, Нина Чортан, Милица Радишић, Ивана Лихтлер, Јелена Васић, Марија Шкорић, Андријана Павлашевић, Милица Николић, Милица Медвед и Јована Миросављевић). За освојено 2. место у баскету 3 на 3 (Сара Опачић, Александра Мужевић, Ива Шицар и Лара Барнак).

 

Поред ученика, награђени су њихови ментори и професори, а ове године награђени су: Сандра Дроњак, професорка српског језика и књижевности; Марина Василић, професорка словачког језика; Душанка Галечић и Весна Смуђа, професорке информатике и рачунарства; Светлана Инђић, професорка физике; Николина Гагић, професорка историје; Јелена Марковић, професорка биологије; Ивана Марковић, Мирослав Марковић и Марио Анић, професори физичког васпитања. На предлог наставничког већа награђена је професорка енглеског језика Бранка Нишевић.

 

Колектив Гимназије „Бранко Радичевић“ честита свим награђеним ученицима и професорима и жели им много успеха на наредним такмичењима.

 

Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет.

Нелсон Мандела

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *