ИГОР МИРОСАВЉЕВИЋ ТРЕЋИ У СРБИЈИ – РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

У недељу, 7. маја 2017. године,  у Првој крагујевачкој гимназији одржано је републичко такмичење из историје за ученике гимназија и средњих стручних школа. На овом државном такмичењу учествовало је око 230 ученика из целе Србије.

Из наше школе на републичком  такмичењу учествовало је троје ученика: Владимир Миросављевић 1д, Невена Бурсаћ 3ц и Игор Миросављевић 3д. Са ученицима су у Крагујевцу биле њихове професорке историје Николина Гагић и Ана Шипицки.

Тестови за трећи разред су били захтевни на свим нивоима такмичења тако да се на републичко такмичење пласирало свега 18 ученика трећег разреда из целе Србије а Игор је успео да освоји треће место.

Професорке историје су поносне на Игора, Невену и Владимира и на њихов пласман на републичком такмичењу.

Честитамо Игору на освојеном трећем месту на државном такмичењу из историје и желимо му пуно успеха на следећим такмичењима.