Обележен Светски дан здравља

Светски Дан здравља обележава се сваке године 07. априла.

Гимназија „Бранко Радичевић“ се и ове године укључила у обележавање овог важног датума.

Светски дан здравља 2017. године је посвећен депресији.

Слогани  ХАЈДЕ ДА РАЗГОВАРАМО и ЗАЈЕДНО ПРОТИВ ДЕПРЕСИЈЕ су на најбољи начин позив свима да не беже од овог проблема и да се укључе и тако помогну у борби против ове болести.

Пријатељски разговор а још више слушање је благотворно за сваку особу а посебно за осетљиве људе који су свакодневно изложени стресу. Депресија је данас веома распрострањена, то је болест модерног доба.

Леци, плакате, апели, едукативни материјал… Све је то предочено ђацима наше школе поводом обележавања Светског дана здравља.

Сваки ученик и запослен у  Гимназији  могао је да испуни упитник самопроцене за депресију са тумачењем резултата и тако се на неки начин тестира.

Наша Гимназија кроз многе акције промовише здраве навике и води рачуна о здрављу ученика… Обележавање Светског дана здравља је једна од активности а ускоро следе и друге…

Тим за безбедност и здравље на раду