Математичко такмичење „Мислиша 2017“

У четвртак 09.03.2017.године, у организацији Математичког друштва „Архимедес“ из Београда, одржано је математичко такмичење „Мислиша 2017“ на коме је учествовало преко 50000 ученика основних и средњих школа у Србији. Циљ овог такмичења је популарисање математике, развијање интересовања за њу код што већег броја ученика и мотивисање ученика да математику уче са задовољством.

За такмичење у Старој Пазови пријавило се 70 ученика, и то 40 ученика економско-трговинске школе „Вук Караџић“ и 30 ученика гимназије „Бранко Радичевић“. По завршетку такмичења ученици су добили сертификате о учешћу и пригодни поклон.

Најбоље резултате од ученика наше гимназије остварили су: Вуковић Тамара (4а) која је освојила трећу награду, а похвале су добили Куриџа Јелена (1д), Симић Милош (1д), Кандић Стефан (4а) и Попов Алекса (4а). Честитамо награђеним ученицима на успешним резултатима, као и свим осталим ученицима на доприносу популаризацији математике.