Ученици се укључили у акцију „ГЛАС БУДУЋИХ ГЕНЕРАЦИЈА“

У оквиру акције „Сат за нашу планету 2017“ организовано је писање порука којима се апелује на одговорност у вези последица климатских промена.

Под називом „ГЛАС БУДУЋИХ ГЕНЕРАЦИЈА“ у Гимназији „Бранко Радичевић“ су организоване  активности осмишљавања и исписвања слогана. Ученици су цртали обрисе шаке и на сваком прсту писали по једну кључну реченицу. Поруке су намењене одговорним лидерима. Тиме су показали шта млади очекују од доносиоца одлука а у циљу смањења погубних последица климатских промена.

Акција „Глас будућих генерација“ је веома успела, показала креативност ученика, њихову критичност и развијену еколошку свест.

Поруке и слогани  ученика у облику шаке су изложене у холу школе. Да и остале ђаке, професоре и све запослене,  упуте у ову проблематику о којој би требало сви да размишљамо.

Активностима су кординирале професорке биологије у нашој Гимназији, Јелена Марковић и Душанка Савић и професорка хемије Мирјана Здравковић.