НАШИ ЂАЦИ ПИШУ И ОБЈАВЉУЈУ НА ВИКИПЕДИЈИ – ПРИЛОГ НА РТВ СТАРА ПАЗОВА

Гимназија „Бранко Радичевић“ је већ другу школску годину у пројекту „ВИКИ ГИМНАЗИАЛАЦ“.

Обуку за писање и објављивање текстова су недавно прошли и ученици наше школе. Показали су велико интересовање да из својих омиљених наставних предмета и области које их посебно занимају напишу прилог и објаве га.

Ово је озбиљан и захтеван пројекат, тако да су и професори(15 наставника)  у више етапа обучавани како да усмеравају, обучавају и мотивишу заинтересоване ученике.

Википедија је највећа  и најпознатија отворена интернет  енциклопедија.

Укључивање, Гимназије  у пројекат ВИКИГИМНАЗИЈАЛАЦ омогућено је и нашим ђацима да се њихови прилози нађу у овој енцикопедији. Гимназија има много свестраних ученика који воле да истражују, пишу, раде самостално и ово је један од начина да њихова креативност дође до изражаја и постане доступна свима.

Шта о томе мисле неки од ђака који су укључени у пројекат и професорка рачунарства и информатике  Душанка Галечић, снимила је екипа Радио Телевизије Стара Пазова.

Прилог можете видети овде        https://www.youtube.com/watch?v=oUC8zUH7xUc

Фејсбук