Успех на окружном такмичењу из математике – два ученика се пласирала на државно такмичење

Дана 19.02.2017. године одржано је окружно такмичење средњих школа из математике на подручју целе Србије у организацији Друштва математичара Србије.

Окружно такмичење за подручје Срема одржано је у Сремској Митровици. На такмичењу су учествовали најбољи математичари из Сремске Митровице, Шида, Руме, Инђије и Старе Пазове. У екипи наше гимназије били су :

Симић Милош                      1д

Савић Сергеј                         2а

Киковић Александар           2а

Мештровић Иван                 2б

Бежановић Марко                3ц

Миросављевић Игор            3д

Станчевић Дејан                   3д

Наша екипа постигла је запажен успех, али у оштрој конкуренцији од 41 такмичара само њих 8 изборило је пласман на државно такмичење. Међу њима су и два наша ученика – Мештровић Иван и Станчевић Дејан.

Ивану и Дејану честитамо на овом успеху и желимо добар пласман и на државном првенству које ће се одржати 11.03.2017. године.