ЧАС О ПОГУБНИМ ПОСЛЕДИЦАМА ВОЖЊЕ У АЛКОХОЛИСАНОМ СТАЊУ- МАТУРАНТИМА ДЕМОНСТРИРАНЕ „ПИЈАНЕ НАОЧАРЕ“

Пред сам крај првог полугодишта а непосредно пред Божићне и Новогодишње празнике Гимназија „Бранко Радичевић“ се прикључила акцији безбедности у саобраћају.

alk За сва четири одељења матураната организована је презентација АЛКОХОЛ – УЗРОК САОБРАЋАЈНИХ НЕСРЕЋА. Презентација је била у форми угледног часа који су реализовале Савка Ђoрђић испред Министартва унутрашњих послова Републике Србије,ОУП Стара Пазова  и Бранкица Атанацковић,професорка саобраћајне групе предмета у Техничкој школи.

Час је укључио и презентацију такозваних „пијаних наочара“ где су ученици могли да се увере како је смањена способност перцепције кад је човек под дејством алкохола.

Безбедност је тема којој се у нашој Гимназији посвећује пуно пажње.

alkohol Велики број наших матураната има возачке дозволе и већ управљају моторним возилима па је ова едукација замишљена као превентива да се пред наступајуће празнике али и у свим осталим приликама води рачуна о својој безбедности и безбедности свих осталих учесника у саобраћају.

Порука је снажна и јасна. Алкохол не конзумирати пре вожње, јер су последице погубне.

Сигурни смо да је овај занимљив час матурантима створио реалну слику о опасностима које се дешавају због вожње у алкохолисаном стању.

Захваљујемо се Техничкој школи и професорки Бранкици Атанацковић као и Савки Ђорђић што су и нашим гимназијалцима представиле ову тему .

Час је био више него инспиративан и користан.

Часу су присуствовали и професори Гимназије, Душанка Савић, професор биологије, Сандра Фабиан, професор српског језика, Марија Кресоја, професор верске наставе, Слађана Ерић,професор грађанског васпитања и Снежана Инђић педагог.