ЂОРЂЕ ТЕШАНОВИЋ (3А) ОСВОЈИО ЗЛАТНУ МЕДАЉУ НА БАЛКАНСКОМ ПРВЕНСТВУ У КАРАТЕУ – ЈУНИОРИ ЕКИПНО

У Сарајеву (Босна и Херцеговина) је од 9. до 11. децембра 2016. године одржано Балканско првенство у каратеу за кадете, јуниоре и млађе сениоре.

На првенству су учествовали каратисти из Босне и Херцеговине, Словеније, Хрватске, Црне Горе, Македоније, Бугарске, Румуније, Турске и Србије.

img-20161215-wa0004 img-20161215-wa0007

Члан јуниорске репрезентације на Балканском првенству у Сарајеву је Ђорђе Тешановић ученик 3а одељења Гимназије „Бранко Радичевић“.

Екипа јуниора Србије је одлично увежбана, ређала је успехе од почетка турнира а у финалу је победила репрезентацију Босне и Херцеговине. Тако је освојила прво место, пехаре и златне медаље.

img-20161215-wa0006 img-20161215-wa0008

Ђорђе се овим спортом бави од своје четврте године, члан је Карете клуба „Фронт“ из Старе Пазове и одличан ученик Гимназије.

Вредно тренира неколико пута седмично. Победничко постоље у Сарајеву и тренуци кад је интониарана химна Републике Србије су круна његовог рада и мотив да настави са успесима и у будућности.

Гимназија „Бранко Радичевић“ се  поноси спортским успесима Ђорђа Тешиновића, који је и раније освајао медаље на Балканким првенствима (Софија, Бугарска 2014. г. Дубровник Хрватска 2015.г.) . Ђорђе је прошле године на Европксом првенству у Турској освојио бронзану медаљу, а трећи је био и 2015. године у Паризу, такође првенство старог континента.

И ова златна медаља са Балканског првенства у Сарајеву је велики успех, честитамо Ђорђу и желимо да настави марљиво да тренира и доноси медаље Србији.

БРАВО!