РАДИОНИЦА ЗА РОДИТЕЉЕ И ПРОФЕСОРЕ О БЕЗБЕДНОСТИ УЧЕНИКА НА ИНТЕРНЕТУ

У Гимназији „Бранко Радичевић“ је 16.06.2016. године реализована радионица под насловом ДРУШТВЕНЕ МРЕЖЕ-МОГУћНОСТИ И РИЗИЦИ.

Радионица је намањена професорима, односно одељењским старешинама и родитељима ученика који похађају нашу школу. У Гимназији се велика пажња посвећује  превенцији дигиталног насиља. Рад са ученицима континуирано представља ову тему,  на часовима рачунарства и информатике, грађанског васпитања, психологије и на часовима одељењског старешине.

WP_20160616_003WP_20160616_004

Овог пута су едуковани  наставници и родитељи. Радионицу су припремиле и водиле Весна Смуђа, професор рачунарства и информатике и Слађана Ерић, психолог и професор грађанског васпитања. Обрађене су теме везане за друштвене мреже које ученици најћешће користе, са нагласком да поред великих предности оне имају и ризике са којима наставници и родитељи морају бити упознати. Важно је знати не само негативне стране коришћења интернета већ и механизме помоћи онима који постану жртве дигиталног насиља.

20160616_190632WP_20160616_002

У радионици су активно учествовали наставници и представници Савета родитеља наше школе. Ова превнтивна активност је била веома садржајна и  постигла свој циљ.

Тим за заштиту од насиља, злостављања и занемаривања и превенцију од других облика ризичног понашања