АНАБЕЛА СТОШИЋ(1a) ОСВОЈИЛА ПРВО МЕСТО НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ СЛОВАЧКОГ ЈЕЗИКА

24. маја 2015. се у Гимназији ,,Јан Колар” са домом ученика у Бачком Петровцу одржало републичко такмичење из словачког језика за ученике средњих школа. Нашу гимназију представљала је Анабела Стошић из I-а разреда, која је освојила прво место у категорији првих разреда. На такмичењу је учествовало педесет и три ученика, из гимназија из Петровцa, Ковачице и Старе Пазове, такође из Средње медицинске школе ,,Седми април” из Новог Сада и из Економске школе ,,Вук Караџић” из Старе Пазове. Наша ученица ће бити награђена путовањем у Словачку Републику у августу.
Анабели захваљујемо на њеној посвећености и труду, који је уложила у припреме за ово такмичење и у име целог колектива наше гимназије јој срдачно честитамо на великом успеху.
                                     Александар Ћирковић, професор словачког језика и књижевности