НАШИ ЂАЦИ НА КОЦЕРТУ У РУСКОМ ДОМУ

ruski dom 3У среду 18. маја 2016. године у Руском дому у Београду одржан је Завршни концерт  ученика гимназија и средњих стручних школа Србије у  којима се изучава руски језик.

Програм је уприличен поводом Дана словенске писмености и културе, са учешћем око 100 средњошколаца.

Концерту су присуствовали и ђаци другог и трећег разреда наше школе и професорка руског језика Славица Стошић.

ruski domУ гимназији „Бранко Радичевић“ се  изучава руски језик, последњих година као други страни језик. Руски језик је све више популаран међу младима, а о успешности наставе руског језика у нашој Гимназији, говори и податак да су гимназијалци протеклих година  освајали прва места на републичким такмичењима.

Посета Руском дому је одушевила наше гимназијалце, оснажила их је у намери да још више напредују у изучавању овог језика.

Фејсбук