МАРТОВСКИ РАСПУСТ У БУДИМПЕШТИ

Ученици првог разреда гимназије „Бранко Радичевић“ су боравили у Будимпешти током мартовског распуста.

Четири дана у престоници суседне нам Мађарске  су ђаци  искористили да упознају ову „лепотицу на Дунаву“ , обиђу знаменитоси Пеште и Будима, оду до Сент Андреје, прошетају се чувеном Ваци улицом, посете Тропикаријум и зоолошки врт.

Посебан доживљај је била пловидба  Дунавом, где су са брода уживали у призорима раскошне Будимпеште, њених мостова,импозантне зграде Парламента.

С ученицима су били и професори, одељењске старешине 1а, 1ц, и 1д одељења, Светлана Инђић, професорка физике, Јелена Марковић, професорка билогије и Драган Крстић, професор енглеског језика.

Један нови град који су упознали, језик који су слушали, мноштво призора и утисака, пуно дожиљаја, безброј фотографија, дивно дружење, по нека анегдота…то је оно по чему ће ово путовање у Будимпешту  преко 70 наших ђака дуго памтити.

И наравно залет за  друге градове и земље на неком  следећем путовању које с радошћу  ишчекују.