МИСЛИША 2016

У четвртак 10.03.2016. године, одржано је математичко такмичење „Мислиша 2016“ у организацији математичког друштва „Архимедес“ из Београда. Тог дана, у исто време – у 12 сати, преко 50000 ученика основних и средњих школа у Србији почело је решавањем задатака на овом познатом математичком такмичењу. Циљ овог такмичења је популарисање математике, развијање интересовања за њу код што већег броја ученика и мотивисање ученика да математику уче са задовољством. На такмичењу средњошколаца у Старој Пазови учествовало је 80 ученика, и то 40 ученика Економско-трговинске школе „Вук Караџић“ и 40 ученика гимназије „Бранко Радичевић“.  По завршетку такмичења ученици су добили сертификате о учешћу и пригодни поклон. Резултати такмичења биће послати школама у року од месец дана, а имена награђених и похваљених ученика биће објављени на сајту Мислиша 2016. Најуспешнији ученици, на нивоу целе Србије, биће позвани на велико Републичко финале (17.04.2016. у Београду).