„СКРИВЕНИ СВЕТ ЈЕЗЕРСКОГ ДНА“ У НАШОЈ ГИМНАЗИЈИ

Ученици гимназије „Бранко Радичевић“ у  Старој Пазови су 04. марта 2016 године имали јединствену прилику да присиствују предавању „Скривени свет језесрког дна“. Ову занимљиву тему је презентовала Тамара Јурца, са Природно – математичког факултета Универзитета у Новом Саду.

Окупили су се наши ђаци који воле биологију и у врло пријатној атмосфери су саслушали предавање. Након тога је Тамара Јурцан представила и рад свог департмана  Природно-математичког факултета. То је билогија.

Пружене су драгоцене имформације о пријемном испиту, условима студирања, начину рада у лабораторијума, о статусу факултета у Србији али и иностарнству…Предавање је окупило ученике трећег и  четвртог разреда, који  су се непосредно  укључивали, постављали питања, активно учествовали у презентацији.

Тиме су допринели да овај догађај буде веома успешан, одличан спој стручног и атрактивног предавања из биологије и информација које су нашим матурантима сада, кад се спремају за упис на факултете, веома драгоцене.

Предавању је присуствовала и  Душанка Савић, професорка биологије у нашој школи.

Актив предмета природно-математичких наука

Тим за каријерно вођење