ОДРЖАНО ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ “ДАБАР”

У периоду од 16. до 20. новембра у нашој школи одржано је такмичење из рачунарске  и информатичке писмености “ДАБАР”. “ДАБАР” је међународно такмичење на којем наши ученици учествују други пут. И ове године интересовање за такмичење било је велико. Учествовао је 151 ученик у две категорије. У категорији Дабар (први и други разред ) задатке је решавало 93  ученика, а у категорији Старији дабар 58  ученика. Ученици се пријаве на систем такмичења и треба да за 40 минута реше 12 задатака различите тежине. Било је по 4 задатка из категорије лаких, средњих и тешких задатака.

Такмичење је организовано у четвртак 19. новембра,  а за поједина одељења на редовним часовима рачунарства и информатике.

Такмичење је постигло циљ – популаризовано је рачунарство и информатика, а сваки трећи ученик наше школе решавао је занимљиве логичке задатке.

Надамо се да ћемо постићи прошлогодишњи успех и да ћемо учествовати на државном такмичењу које ће се одржати у фебруару 2016. године у Новом Саду.

Галечић Душанка, проф.