Конститутивна седница ученичког парламента

Дана 12.11.2015, у нашој гимназији „Бранко Радичевић“ већ тринаесту годину заредом одржала се свечана конститутивна седница ученичког парламента. Заседање је почело у 12:30 часова, време назначено у претходно подељеним позивима свим ученицима за седницу парламента. Прва тачка дневног реда била је традиционално полагање свечаних правила и обавеза ученика првог разреда гимназије, према раду парламента. Као и сваке године,  нове чланове парламента чинило је по двоје ученика из сваког одељења првог разреда, који су претходно изабрани на локалним изборима у оквиру одељења. Укупно смо имали 8 нових чланова парламента, који су после потписивања потврде, једногласно читали свечану обавезу. Након што је та формалност завршена, уследила је друга тачка дневног реда: бирање председника, два потпредседника и секретара парламента. По правилнику о раду ученичког парламента, потребно је било утврдити бројно стање, јер без већине, гласање није могуће. Након што је утврђено да је присутно 22 ученика (без представника целе четврте године и једног разреда треће године) од укупно 32, кандидовање за позиције у парламенту је могло да почне. Кандидати за председника парламента били су Табаковић Филип III-ц  и Кнежевић Илија III-д. Кандидати за потредседнике парламента били су Ђорђевић Ксенија II-б, Евица Домоњи III-д, Тукелић Теодора III-ц и Боговац Лука II-д, док су за секретара били кандидовани Бурсаћ Невена II-д и Гашпарић Никола I–б. Такође формирана је изборна комисија (чиниле су је чланице парламента Лихтлер Ирена, Јелача Милица и Ухељи Теа) која је након гласања пребројала све валидне гласачке листиће и утврдила следећи састав позиција у парламенту за наредну годину; Председник парламента: Табаковић Филип III-ц; Потпредседници парламента: Ђорђевић Ксенија II-б и Боговац Лука II-д; Секретар парламента: Гашпарић Никола I-б.  Након тога, уследило је фотографисање изабраних и честитке. Тиме је ова конститутивна седница завршена до следећег заседања формираног ученичког парламента, која ће бити крајем овог месеца, на којој ће се разматрати учешће и ангажовање у школским одборима у наредној години. Цео догађај пропраћен је детаљним фотографисањем, а седници је присуствовала и педагог гимназије, Снежана Инђић, чија је помоћ била од великог значаја да се ова свечаност реализује и прође у најбољој организацији.

Табаковић Филип