РЕЦИКЛАЖА НИЈЕ ГЊАВАЖА – еколошка акција

У нашој гимназији и ове школске године ученици иницирају и спроводе еколошку акцију. Слоган РЕЦИКЛАЖА НИЈЕ ГЊАВАЖА им се веома допао, осмислили су, направили и осликали кутије за одлагање различите врсте амбалаже.

20151001_121738 eko akcija 2 eko akcija 3

Најуспешније и најмаштовитија решења су брзо и реализована.  Шарене, духовите и упечатљиве слике и слогани су поређани јeдан поред другог. Тако ђаци, аутори ових занимљивих,импровизованих „контејнера“  апелују на све ученике који свакодневно поштујући принципе и распред различите врсте отпада воде рачуна о својој школи, чистоћи и реду. Тако помажу себи, свим ученицима и читавој планети.

Радови ученика су облик вршњачког деловања, које увек даје одличне резултате.

Акција је у пуном замаху и трајаће читаву школску годину.

Неговање еколошке свести и свакодневна брига о свом животном и радном окружењу је важна за формирање  личности. Наши гимназијалци иницрањем и учешћем у оваквом начину одлагању отпада се непосредно уче одговорном односу према околини и животу.

Фејсбук