МЕЂУНАРОДНА ГОДИНА СВЕТЛОСТИ У ОДЕЉЕЊУ 1А

WP_20150912_009 WP_20150912_010

Ученици 1а су на занимљив начин  представили феномен светлости а у оквиру обележавања 2015. године која је проглашена за МЕЂУНАРОДНУ ГОДИНУ СВЕТЛОСТИ.

Светлост која симболизије живот, енергију, радост и срећу,  је инспирисала прваке из овог одељења да сачине занимљиву визуелну презентацију. Најпре су сачинили списак асоцијација и појмова који по њима исказују светлсот. Графички су приказали зраке, нацртали сунце…svetlost 1 svetlost 2 svetlost 4

Били су врло креативни, расположени… Помагала им је и њихова разредна, Светлана Инђић, професорка физике.

Дружили су се, смишљали и предлагали нацрте, слогане, цртали, писали… То је била одлична вежба  из физике али и прилика да се ученици што боље упознају на почетку свог гимназијског школовања.

Ученици 1а су тако научили  много о међусобном уважавању, вежбали сарадљивост и направили презентацију о светлости која је изложена у централном холу Гимназије.