Методе и технике оцењивања – семинар за наставнике

У Беоограду је 22. и 23. августа одржан семинар МЕТОДЕ И ТЕНИКЕ ОЦЕЊИВАЊА ЗАСНОВАНЕ НА КРИТЕРИЈУМИМА.

Дводневна едукација је обухватила низ занимљивих и корисних тема везаних за објективно и валидно оцењивање. Семинар су водили Зорица Костић и Радослав Илић, а организатор је ЦЕНТАР ЗА СТРУЧНО УСАВРШАВАЊЕ У ОБРАЗОВАЊУ ЛЕСКОВАЦ.

ocenjivanje 7

Велики број информација које су примењиве у средњошколкој пракси предавачи су разложно и убедњиво преносили свим учесницима семинара, који су били из различитих школа и усмерења (економске.грађевинске,кожарске, балетске, бродарске школе и гимназије).

Врло корисна едукација где је покренут велики број тема везаних за оцењивање, израду питања, тестова, ситуацијских задатака, студиа случаја је пружила свим полазницима семинара много идеја и оквира да и сами ураде што више на изради и примени критеријума оцењивања. То је у најбољем интересу постигнућа ученика у функцији стицања знања које мора бити чињенично, разумљиво и функционално у складу времена у коме живимо.

Из наше Гимназије семинару је присуствовала Људмила Ракочевић, професорка филозофије.

Семинар је одржан у школи „Доситеј“ у Београду.