TITLE

DESCRIPTION

БРАНКА ГАЛЕЧИЋ – ученик генерације на Белом Двору

Бранка Галечић, ученик   генерације у школској 2014/2015 години  у нашој Гимназији, посетила је Бели Двор у Београду, на позив Његовог Краљевског Височанства Престолонаследника Александра Карађорђевића у петак 26. јуна 2015. године.

На Белом Двору се већ традиционално организује пријем за најбоље ученике гимназија и средњих школа у Србији и Републици Српској.

Бранка је била једна међу 600 најбољих ученика у Србији.

Свечаност је започела наступом хора „Свети Ахилије“ из Ариља које је најпре отпевало српску химну БОЖЕ ПРАВДЕ а затим још неколико композиција пригодних за ову свечану прилику.

На свечаности су говорили Његово Височанство Александар Карађорђевић, академик Матија Бећковић, члан Крунског савета, Дане Малешевић, министар просвете и културе у Влади Републике Српске и Драгомир Ацовић, члан Крунског савета.

Сви ученици су добили књиге, Мемоаре Петра II Карађорђевића, монографију Дворски комплекс Србије, оловке и торбе.

Са Бранком Галечић су  на овој изузетној свечаности били и њени  поносни  родитељи,  Душанка и Горан, и Светлана Инђић, професорка физике у нашој Гимназији, Бранкина разредна.

Бранки још једном честитамо и желимо успеха у даљем школовању!