TITLE

DESCRIPTION

Гимназија уписује 1 2 0 ученика у 2015/2016 години.

Ми смо гимназија ОПШТЕГ смера, где се изучавају наставни предмети из групе природно-математичких наука  (математика , физика, хемија,биологија,географија)  наставни предмети хуманистичких наука (психологија, логика, социологија, филозофија и устав и право грађана). Изучава се и неколико страних језика: енглески језик, руски језик, немачки језик, француски језик, латински језик. Словачки језик као факултативни предмет похађају ученици којима је то матерњи језик али и сви други могу учити словачки уколико желе.

Српски језик и књижевност, музичко и ликовно васпитање посебно доприносе  образовању које се стиче у гимназији општег смера. Ту је наравно и физичко васпитање, и два изборна предмета, грађанско васпитање и  верска настава.

Ученици који упишу гимназију ће бити  распоређени у 4 одељења, водећи рачуна о више критеријума(страним језицима које ученици изучавају, месту становања, успеху, посебним интересовањима које имају…)

За упис у Гимназију ученицима НИЈЕ ПОТРЕБНО  ЛЕКАРСКО УВЕРЕЊЕ.