TITLE

DESCRIPTION

Филозофија – одбрана домаћих матурских радова

Домаће матурске радове из наставног предмета филозофија  ученици су бранили у петак 05.јуна 2015. године.

Испиту су приступила 4 матуранта који су пред  комисијом говорили о концепту свог рада, идејама и литератури који су користили, о мотивима и разлозима због којих су се одлучили за одређену тему.

Матуранти су радове бранили пред стручном комисијом, коју чине Дарко Кончаревић, дипломирани филозоф и теолог, професор верске наставе у Економско-трговинској школи „Вук Караџић“ , одељењске старешине  (Светлана Инђић 4а, Снежана Инђић 4ц и Драган Крстић 4д), и ментор Људмила Ракочевић, професорка филозофије у Гимназији. Због специфичности тема, везаног за филозофско и теолошко поимање вере, знања и слободе,  на одбрану је позвана и Марија Кресоја, дипломирани теолог и професорка верске наставе у нашој школи.

Ученици су пред многочланом комисијом говорили о својим радовима, смело и аргументовано износили своје ставове у атмосфери где се дискутовало и разговарало о поезији, природи, вери, егзистенцији, разуму, уму, Аристотелу, Хераклиту, Кјеркегору, Августину…

Као и протеклих година изабран је најбољи матурски  рад из филозофије.

То је ове године рад Царевић Ненада, ученика 4ц   ОДНОС ВЕРЕ И ЗНАЊА У ТЕОЛОШКИМ РАСПРАВАМА.

Честитамо!